Bałagan w szafie

W szafie pompiarki zapanował bałagan… Okazało się, że nie tylko ciuchy stanowią o tej szafie, a może przede wszystkim osobowość. Powstanie zatem inny cykl o … życiu 🙂 Dziś o tym jak bardzo wkurzająca potrafi być pompa. Może to kwestia trybu życia i dynamiki charakteru, ale nic mnie bardziej nie wkurza niż pompa w toalecie w momencie, gdy się śpieszę albo jestem zmęczona. Ostrożność ściągania ubrań, żeby nie zerwać wkłucia i żeby pompa nie upadła, wtedy gdy trzeba to zrobić szybko to coś, co zawsze wywołuje we mnie uczucie irytacji. A już nie daj Boże rajstopy! Uwaga podwójna, bo uważasz na rajstopy i na sprzęt, a już pioruny słowne chce się ciskać, gdy się człowiek spoci….

Trendy jesień – zima 2017/2018 dla pompiarek

Dla części pań ten wpis będzie zupełnie nieistotny, ponieważ nie interesują się modą, ale dla znacznego grona kobiet informacje na temat panujących trendów i ich sprzyjających bądź nie powiązać z noszeniem pompy insulinowej może być warte chwili uwagi.

Prześledziłam na kilku stronach internetowych i w kolorowych magazynach podsumowania tendencji w modzie na obecny sezon. Najpierw przedstawia propozycję jak najbardziej sprzyjające ukrywaniu pompy poprzez noszenie określonych strojów. Po pierwsze proponowane przez projektantów wzory, a mianowicie: kraty i kratki, grochy, kwiaty i wzory zwierzęce sprzyjają kamuflowaniu pompy pod ubraniami wykonanymi z wzorzystych materiałów. Po drugie, proponowane gatunki materiałów i fasony również spełnią takie zadanie: sztywny dżins, kolorowe futra, obszerne kożuchy i swetrzyska czy też długie pióra. Zupełnie w inny sposób, ale również z sukcesem można pompę nosić do modnych kosmicznych materiałów w kolorze srebra lub matrixowych skór: tutaj, nawet jeśli pompa odznaczy się pod ubraniem, zniknie wśród załamań i połysku. Poza tym, forma pompy pasuje stylistycznie do wymienionych propozycji, podobnie do stylu sportowego, również obecnym w tegorocznych trendach. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na dość ekscentryczne propozycje dekonstrukcji ubrania, w które pompę można wpisywać niczym w surrealistyczny obraz

Więcej namysłu i kombinowania wymagają proponowane w tym sezonie welur, aksamit i sztruks: choć są to materiały dosyć grube, ich specyficzną cechą jest uwypuklanie świateł i cieni, dlatego pompa pod np. dopasowaną sukienką będzie rzucać się w oczy. Przy ubieraniu się w tego typu materiały należy zwrócić uwagę na odpowiedni fason stroju, który umożliwi ukrycie pompy pod ubraniem. Podobnie istotny jest fason w przypadku noszenia się po męsku, w którym sprzyjającymi będą fasony luźnych marynarek.

Co do proponowanych kolorów – czerwień, granat, oberżyna, chłodne pastele- należy przestrzegać zasad zgodnych z fasonami, które kamuflują pompę w określonych miejscach jej ukrywania.